INFORMACJE O WYSTAWACH I RELACJE Z WYSTAW

XXII Puchar Polski Kanarków Kształtnych - Łaziska Górne 2020

Wystawa odbędzie się w dniach 22 - 24 października 2020 roku w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych.
Tekst alternatywny Będzie ona zamknięta dla widzów i hodowców, którzy nie zgłoszą ptaków na w/w wystawę.
Ptaki do konkursów zgłaszać należy do dnia 20 października 2020 roku tylko drogą elektroniczną na adres: wystawa@klubkhkk.hub.pl
Ptaki oceniać będą sędziowie z niemieckiego związku DKB: Sven Pukat, Norbert Schramm, Jorg Lehmann i Martin Schulter.
W przypadku dużej ilości ptaków zgłoszonych do konkursów skład sędziowski zostanie uzupełniony przez ekspertów z Sekcji Sędziów Polskiej Federacji Ornitologicznej.

Poniżej zamieszczone zostały dokumenty i formularze dotyczące XXII Pucharu Polski Kanarków Kształtnych.

Regulamin wystawy

Klasy konkursowe

Regulamin przyznawania nagród

Zgłoszenie ptaków do konkursów - wersja pdf.

Zgłoszenie ptaków do konkursów - wersja doc.


XXI Puchar Polski Kanarków Kształtnych - Łaziska Górne 2019

W dniach 24-27 października 2019 roku Klub Hodowców Kanarków Kształtnych organizował XXI Puchar Polski Kanarków Kształtnych. Tekst alternatywny Wystawa odbyła się jak co roku w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych.
24 października tj. w czwartek od godziny 10.00 odbyło się przyjmowanie ptaków na wystawę. Zgłosiło się 36 hodowców z całej Polski, w tym czterech z Łazisk Górnych: Dorota i Adam Kliczek, Wojciech Kościelniak i Alfred Spyra.
Tekst alternatywny Wystawcy przekazali domoceny 378 ptaków, w tym 46 kolekcji i 194 pojedynczych ptaków.
W piątek 25 października od godziny 8.00 rozpoczęła się ocena ptaków, którą przeprowadzało trzech polskich sędziów: Gabriel Zawadzki, Kazimierz Gandurski i Ryszard Jakubczyk.
Około godziny 17.00 zakończyła się ocena ptaków i wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku.
W sobotę 26 października od godziny 9.00 została otwarta wystawa i giełda ptaków dla zwiedzających. Chętni mogli nie tylko oglądać ale także zakupić kanarki.
W niedzielę o godzinie 12.00 odbyła się ceremonia wręczenia nagród, którą poprowadzili Andrzej i Anna Krasoń. Tekst alternatywny Na początku zostały rozdane nagrody dzieciom, które brały udział w konkursie plastycznym organizowanym przez nasz Klub pt.: „Mój przyjaciel ptak”, a była to już jego XVI edycja.
Kilka słów na temat konkursu: Udział w nim wzięły dzieci z łaziskich przedszkoli a prace oceniała pani dyrektor MDK wspólnie z panią plastyk. Nagrody przyznano w trzech kategoriach wiekowych: do lat 4, 5 i 6 a nagrodzonych zostało osiemnaścioro dzieci.
Następnie zostały rozdane nagrody hodowcom. W kategorii Puchar Klubowy wręczono 23 puchary. W kategorii Najlepszy Ptak Pojedynczy wręczono 34 medale.
Tekst alternatywny Zdobywcą Pucharu Ueffinga został Wiesław Rozynek - 650 punktów.
Zdobywcą Pucharu Polski został Wojciech Kościelniak - 1118 punktów.
Wszyscy uczestnicy wystawy otrzymali od Klubu upominki.
Podsumowując cały konkurs przebiegł w bardzo miłej atmosferze. Dziękujemy wszystkim hodowcom, sponsorom i przyjaciołom Klubu Hodowców Kanarków Kształtnych.


XX Puchar Polski Kanarków Kształtnych - Łaziska Górne 2018

W sobotę, 27 października 2018 roku rozdano nagrody najlepszym wystawcom kanarków kształtnych, którzy uczestniczyli w XX Pucharze Polski Kanarków Kształtnych. Na ceremonii wręczenia nagród obecna była prezydent PFO pani Justyna Krawczyk oraz wiceprezydent do spraw hodowlanych pan Jan Kamiński.

Tekst alternatywny
Poniżej kilka statystyk z wystawy 2018.
1. Kanarki kształtne oceniali sędziowie z Niemiec, którzy zaprosili nasze stowarzyszenie, a raczej członków naszego stowarzyszenia do wystawiania ptaków u siebie. Być może wyniknie z tego jakaś głębsza współpraca. Zarząd Klubu będzie nad tym pracował.
2. Kanarki do konkursów zgłosiło 34 wystawców ptaków.
3. Do konkursów zgłoszonych zostało 51 kolekcji kanarków kształtnych i 156 ptaków w pojedynkach. Razem stanowi to 360 ptaków.
4. Zdobywcą Pucharu Polski Kanarków Kształtnych oraz Pucharu Ueffinga został p. Wojciech Kościelniak.
5. Najwyżej ocenioną kolekcją kanarków ( 375 pkt.) została kolekcja glosterów gładkich zielonych szeków (ponad 50% melaniny), której właścicielem jest p. Wojciech Kościelniak.
6. Najwyżej ocenionym kanarkiem pojedynczym został gloster gładki zielony szek (ponad 50% melaniny), którego właścicielem jest p. Jacek Dybich.

Tekst alternatywny Niemieccy sędziowie wraz z członkami zarządu Klubu oraz ekipą wystawców ptaków na pamiątkowej fotce.


Tekst alternatywny Dla wystawców ptaków, z okazji dwudziestej wystawy kanarków kształtnych, organizowanej przez Klub Hodowców Kanarków Kształtnych w Łaziskach Górnych przygotowano drobne upominki.
Każdy wystawca otrzymał opisaną papierową torbę, a w niej kalendarz ścienny na rok 2019, zeszyt lęgów ptaków na następny sezon hodowlany, długopis z klubowym nadrukiem oraz smycz ze specjalnie wykonanym identyfikatorem z napisem "WYSTAWCA PTAKÓW".
Członkowie Klubu, nie wystawiający ptaków, którzy obecni byli na wystawie otrzymali torby papierowe, długopisy, zeszyty lęgów ptaków, kalendarze na rok 2019 oraz smycze z identyfikatorami z napisem "CZŁONEK KHKK".
Wystawcom kanarków kształtnych życzymy wysokich ocen swoich pupili, dyplomów, pucharów i medali na następnych konkursach ptaków, a do nas zapraszamy za rok.


80 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski - Czeladź 2017

80 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski w Czeladzi dobiegają końca.
Do konkursów zgłoszono w sumie 2138 ptaków w tym 375 kolekcji ptaków i 638 ptaków pojedynczych.
Zaprezentowane zostały chyba wszystkie klasy wystawowe. Swój udział zaznaczyli także członkowie Klubu Hodowców Kanarków Kształtnych, zdobywając kilka tytułów Mistrza Polski a także I i II Wicemistrza Polski.

XIX Puchar Polski Kanarków Kształtnych - Łaziska Górne 2017
II Przegląd Hodowli Ptaków Członków KHKK - Łaziska Górne 2017

22 października zakończyła się wystawa kanarków kształtnych zorganizowana przez nasz Klub. Do konkursów ptaki zgłosiło 24 wystawców.
Sędziowie ocenili 49 kolekcji i 117 ptaków pojedynczych.
Puchar Polski Kanarków Kształtnych i Puchar Ueffinga zdobył Pan Wojciech Kościelniak.
Zdobywcą nagrody "Super Ptak Przeglądu Ptaków Członków KHKK" został Pan Andrzej Krasoń. Nagrodę otrzymał za kanarka zółtego nieintensywnego.
W tym roku Klub odstąpił od wcześniejszego zgłaszania ptaków do konkursów. Nie został też wydrukowany katalog z wystawy, w zamian za to każdy zainteresowany będzie mógł sobie pobrać katalog ze strony internetowej naszego Klubu.
Tym samym wystawcy nie ponieśli kosztu zakupu katalogu.
Czy taka forma zostanie zaakceptowana przez wystawców ptaków ? Zarząd czeka na opinie i uwagi.

Poniżej kilka zdjęć z wystawy.Ornitologiczne Mistrzostwa Polski w Czeladzi 2016 - udział naszych członków

Informujemy, że czynny udział w OMP w Czeladzi w 2016 roku wzięło 11 członków naszego Klubu, zdobywając tytuły Mistrzów, I Wiecemistrzów i II Wicemistrzów Polski.


XVIII Puchar Polski Kanarków Kształtnych - Łaziska Górne 2016

Już po wystawie. W niedzielę odbyło się wręczenie nagród, oddanie ptaków ich właścicielom i sprzątanie sal wystawowych.
Teraz nadszedł czas na uzupełnienie danych statystycznych oraz podsumowanie wystawy.
Zanim to się jednak stanie, Zarząd Klubu składa serdeczne podziękowanie wszystkim trzydziestu wystawcom ptaków oraz osobom, które przyczyniły się do organizacji tegorocznej wystawy i tym wszystkim, którzy w dniach wystawowych zaangażowali się w pomoc Zarządowi.
Dziękujemy włodarzom miasta Łaziska Górne za pomoc w zakupie nagród, dziękujemy MDK za użyczenie nam sal wystawowych, dziękujemy czasopismom Fauna&flora oraz NovaExota za umieszczenie informacji o naszej wystawie w wymienionych miesięcznikach, dziękujemy właścicielowi czeskiej firmy za postawienie stoiska handlowego na terenie Domu Kultury.
Wszystkich zapraszamy do nas w roku 2017.  1. WYSTAWY - strona 2
  2. AKTUALNOŚCI - strona 1

Siedziba
Czasopisma


Handel


Stowarzyszenia PFO


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015. Zaprojektowane przez Mateusza Zygadło
Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.