AKTUALNOŚCI - strona 6Ornitologiczne Mistrzostwa Polski w Czeladzi - udział naszych członków

Informujemy, że czynny udział w tegorocznych OMP w Czeladzi wzięło 11 członków naszego Klubu, zdobywając tytuły Mistrzów, I Wiecemistrzów i II Wicemistrzów Polski.
Poniżej lista wraz z tytułami:

Lista nagrodzonych w dziale WYSTAWY.


Informacja z PFO dotycząca Ornitologicznych Mistrzostw Polski w Czeladzi !!!

W związku z Komunikatem Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie wystąpienia w Polsce ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) hodowcy województwa zachodniopomorskiego oraz województwa lubuskiego zobowiązani są do przedstawienia zaświadczenia weterynaryjnego wydanego przez powiatowego lekarza weterynarii, potwierdzającego zdrowie ptaków.


Spawozdanie z zebrania członków KHKK w dniu 13.11.2016.

Ostatnie, tegoroczne spotkanie członków KHKK poświęcone było między innymi podsumowaniu tegorocznej wystawy organizowanej przez Klub.
Omówiono również "kondycję" kanarczarstwa kształtnego w naszym kraju.
Dalsze informacje w dziale ZEBRANIA.


Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów PFO.

Rada Federacji postanowiła zwołać Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów, które odbędzie się dnia 17 grudnia 2016 roku w Czeladzi od godz. 9.00.
Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów zostaje zwołane w celu zapewnienia stabilnej i ciągłej pracy Rady Federacji poprzez uzupełnienie składu Rady Federacji, obsadzając stanowisko Prezydenta, którego ostatnie Walne Zebranie Delegatów nie wyłoniło.
Rada uprzejmie prosi, aby Stowarzyszenia poważnie podeszły do tematu i na nadchodzące Zebranie przedstawiły własnych kandydatów.

Dbając o dobro hodowców zrzeszonych w stowarzyszeniach tworzących PFO - Członkowie Rady Federacji.


ZAPROSZENIE na ZEBRANIE CZŁONKÓW KHKK !!!

Prezes KHKK zaprasza na listopadowe zebranie członków Klubu. Zebranie odbędzie się w siedzibie Klubu dnia 13 listopada 2016 roku (niedziela).
Rozpoczęcie o godzinie 10.00

W programie zebrania zaplanowano: podsumowanie tegorocznej wystawy, przyjęcie do Klubu nowych członków, sprawy organizacyjne.
Nasz Prezes gwarantuje dobre słowo, kawę i ciasto !!!


Szkolenie z zakresu genetyki.

Prezes KHKK organizuje szkolenie z zakresu genetyki ptaków. Przeprowadzone zostały wstępne rozmowy w tym temacie z Prezesem Sekcji Sędziów Panem Janem Kamińskim i wykładowcą Panem prof. Markiem Łabajem.
Zanim uzgodniony zostanie termin szkolenia, Prezes KHKK prosi chętnych do uczestnictwa w szkoleniu o kontakt na jego numer telefonu 511108141.

24.10.2016 - wystawa na gorąco !!!

Już po wystawie. W niedzielę odbyło się wręczenie nagród, oddanie ptaków ich właścicielom i sprzątanie sal wystawowych.
Teraz nadszedł czas na uzupełnienie danych statystycznych oraz podsumowanie wystawy.
Zanim to się jednak stanie, Zarząd Klubu składa serdeczne podziękowanie wszystkim trzydziestu wystawcom ptaków oraz osobom, które przyczyniły się do organizacji tegorocznej wystawy i tym wszystkim, którzy w dniach wystawowych zaangażowali się w pomoc Zarządowi.
Dziękujemy włodarzom miasta Łaziska Górne za pomoc w zakupie nagród, dziękujemy MDK za użyczenie nam sal wystawowych, dziękujemy czasopismom Fauna&flora oraz NovaExota za umieszczenie informacji o naszej wystawie w wymienionych miesięcznikach, dziękujemy właścicielowi czeskiej firmy za postawienie stoiska handlowego na terenie Domu Kultury.
Wszystkich zapraszamy do nas w roku 2017 tym.


22.10.2016 - wystawa na gorąco !!!

Dzisiaj wystawcy, hodowcy ptaków i publicznośc ogląda ptaki, komentuje pracę sędziów, a także kupuje ptaki, które przywiezione zostały na ptasią giełdę.
Są i tacy, którzy zarezerwowali sobie ptaki wystawowe i czekają do jutra na ich wydanie.
Poniżej zamieszczone zostały zdjęcia z wystawy. Mamy nadzieję, że wystawcy będą zadowoleni, że zdjęcia z ich podobiznami wraz z ich nagrodzonymi ptakami znalazły się na naszej stronie internetowej.

21.10.2016 - wystawa na gorąco !!!

Ptaki już po ocenie. Sprostowac trzeba jeszcze doniesienia o ilości danych do oceny ptaków, a to z tej przyczyny, że kilku hodowców przywiozło ptaki w dniu przyjmowania, nie zgłaszając ich wcześniej.
Tak więc wszystkich zgłoszonych ptaków mamy w tym roku 415 sztuk, w tym 64 kolekcje kanarków kształtnych, 144 kanarki kształtne zgłoszone jako ptaki pojedyncze, a w konkursie ptaków innych niż kanarki kształtne, członkowie Klubu zgłosili 8 sztuk kanarków kolorowych (białe), 2 szczygły, 2 czyże i 3 gile.

Puchar Polski Kanarków Kształtnych zdobył Wojciech Kościelniak - 1099 pkt.
Puchar Ueffinga zdobył Wojciech Kościelniak - 640 pkt.
Nagrodę: Super Ptak Przeglądu Ptaków Członków KHKK zdobył Wojciech Kościelniak za czyża - 92 pkt.

Wyniki szczegółowe, obejmujące zwycięzców w poszczególnych klasach wystawowych znajdują się w katalogu wystawowym, który od jutra można nabyc na stoisku KHKK znajdującym się na terenie wystawy.
Wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę w sali widowiskowej MDK w Łaziskach Górnych. Rozpoczęcie o godz. 12.00


Spawozdanie z zebrania członków KHKK w dniu 09.10.2016.

Tematami zebrania były sprawy związane z wystawami, które Klub organizuje w dniach 20 - 23 października 2016 roku.
Zapoznano się z pracami wykonanymi do dnia 09 października i przydzielono obowiązki konkretnym osobom na czas do wystawy i w trakcie jej trwania.
Przypomniano, że przyjmowanie ptaków odbywac się będzie tylko drogą elektroniczną, na formularzach będących do pobrania ze strony internetowej Klubu z działu WYSTAWY. Zgłaszac ptaki należy na adres: wystawa@klubkhkk.pl do dnia 16.10.2016
Ze względu braku dnia organizacyjnego po ocenie ptaków i koniecznośc zdążenia z wyprodukowaniem katalogu w dniu następnym po ocenie ptaków, nie zostaną do konkursów przyjęte ptaki, które zostaną zgłoszone w terminie późniejszym.

Osoby uczestniczące w zebraniu:

Zganiacz Henryk - prezes
Balcarek Tomasz - sekretarz
Pawełczyk Alfred - skarbnik
Świerczek Adam
Kościelniak Wojciech
Pasterny Henryk
Jenczura Andrzej


Zarząd Klubu zaprasza członków na zebranie październikowe.

Zebranie odbędzie się w niedzielę 09 października 2016 roku w siedzibie Klubu. Rozpoczęcie o godzinie 10.00.
Tematem naczelnym zebrania będą sprawy organizacyjne związane z październikową wystawą kanarków kształtnych i przeglądem hodowli ptaków członków KHKK. Zarząd zaprasza Członków Klubu na zebranie oraz do pomocy w organizacji w/w wystaw. Uprzejmie prosimy o aktywnośc.


XVIII Puchar Polski Kanarków Kształtnych - Łaziska Górne 2016
I Przegląd Hodowli Ptaków Członków KHKK - Łaziska Górne 2016

Klub Hodowców Kanarków Kształtnych zaprasza hodowców ptaków do czynnego udziału w konkursach i wystawach organizowanych w 2016 roku. W tym roku oprócz corocznego Pucharu Polski Kanarków Kształtnych organizujemy konkurs i wystawę

tylko dla członków KHKK

zatytułowaną: „I Przegląd hodowli ptaków członków KHKK – Łaziska Górne 2016”, dzięki czemu będą mogli się oni pochwalić publiczności nie tylko kanarkami kształtnymi, ale też i innymi ptakami, które mają w swoich hodowlach. Będziemy mogli zatem zobaczyć w Łaziskach Górnych, oprócz kanarków kształtnych, kanarki kolorowe, małą egzotykę, papugi i ptaki z tzw. awifauny europejskiej, czyli szczygły, czyże, gile i inne.
Obydwa konkursy i wystawy odbędą się w tym roku w tym samym terminie.
Serdecznie zapraszamy.

DATA WYSTAWY, REGULAMINY, KLASY WYSTAWOWE, WYMAGANIA POWIATOWEGO INSPEKTORA WETERYNARII i inne informacje znajdują się w dziale WYSTAWY

XVIII Puchar Polski Kanarków Kształtnych - Łaziska Górne 2016 - stoisko handloweDecyzja Zarządu KHKK na temat zakupu obrączek na rok 2017

W związku z wyznaczonym przez Radę PFO na 30 września 2016 roku terminem składania pierwszego zamówienia na obrączki na rok 2017 przez stowarzyszenia członkowskie PFO, Zarząd KHKK zobowiązuje swoich członków do składania zamówień na obrączki do dnia 25 września 2016 roku.
Zamówienia złożone po tej dacie zostaną zrealizowane w następnym terminie.
Zamówienia przyjmuje skarbnik KHKK p. Alfred Pawełczyk.
Więcej informacji w dziale OBRĄCZKI.

Klubowicze skorzystajcie ze szkolenia organizowanego przez PFO.

24 września 2016 roku w siedzibie PFO w Katowicach na ulicy Hallera 28 nasza federacja organizuje SZKOLENIE DLA SĘDZIÓW I HODOWCÓW. Warto skorzystac tym bardziej, że wykładowcami będzie tam dwóch członków naszego Klubu: prof. Marek Łabaj i Wojciech Kościelniak.
Warsztaty są darmowe a zapisy przyjmuje Prezes Sekcji Sędziów Jan Kamiński.
Na stronie PFO znajdziecie też infomacje o najbliższych Ornitologicznych Mistrzostwach Świata pod auspicjami C.O.M.
Sekcja ds. CITES zamieściła list otrzymany z Ministerstwa Środowiska odnośnie rejestracji papug.
Całośc informacji na stronie PFO. Zapraszamy do czytania.


Zarząd Klubu zaprasza członków na zebranie wrześniowe.

Zebranie odbędzie się w niedzielę 11 września 2016 roku w siedzibie Klubu. Rozpoczęcie o godzinie 10.00.
Tematem naczelnym zebrania będą sprawy organizacyjne związane z październikową wystawą kanarków kształtnych i przeglądem hodowli ptaków członków KHKK. Członków Klubu Zarząd zachęca do pomocy w organizacji w/w wystaw.

10 kwietnia 2016 - zebranie członków KHKK !!!!

Tematy zebrania Dnia 10 kwietnia 2016 roku w MDK w Łaziskach Górnych odbyło się kolejne zebranie członków Klubu.

Tematy zebrania:
1. Uchwałą nr 1/2016/ZK przyjęte zostały zapisy związane z tegorocznym Pucharem Polski Kanarków Kształtnych, w tym: Regulamin konkursu i wystawy, Regulamin przyznawania nagród oraz ustalone zostały klasy wystawowe, które na tegorocznej wystawie będą obowiązywały.
2.Uchwałą nr 2/2016/ZK zatwierdzony został dokument dotyczący wystawy ptaków innych niż kanarki kształtne, hodowanych przez członków KHKK. Wystawa nazywac się będzie "Przegląd hodowli ptaków członków KHKK"......c.d. w dziale ZEBRANIA.

Strona 1, 2, 3, 4, 5


Siedziba
Czasopisma


Handel


Stowarzyszenia PFO


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015. Zaprojektowane przez Mateusza Zygadło
Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.